דוד

דוד (אולריך) סלינגרה

שם לועזי: David Orlich Salingera
הורים: זיגפריד ומרגריטה
תאריך לידה:
מקום לידהגרמניה
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין ירושלים הר הרצל

נולד ביום ח' בחשוון תרס"ז (27.10.1906) בברלין, בירת גרמניה. בעיר הולדתו עבד בהוצאת הספרים "אולשטיין" וככתב בעיתון המקומי "פוסישה צייטונג". בשנת 1933 הוא עזב את גרמניה ונסע לאיטליה. הוא הוזהר על-ידי אחותו לבל יחזור לגרמניה מחשש שייעצר עם חזרתו בשל הכתבות שכתב נגד המשטר הנאצי. הוא חי בפירנצה בה היה למהגר היהודי הראשון מגרמניה. דוד עלה לארץ-ישראל בשנת 1936. בתחילת דרכו בארץ היה שוער לילה בבית מלון בחיפה, ולאחר-מכן פתח דוכן למכירת ספרים ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים. בהמשך היה לבעל חנות הספרים הטובה והגדולה בסוגה בארץ ובה ניתן היה להשיג מבחר מגוון של ספרים ובפרט ספרים מיוחדים ונדירים. כחבר ה"הגנה", נתמנה לסגן מפקד ההגנה האזרחית בירושלים, ובתפקיד זה היה אחראי על כל המקלטים בעיר. בעיצומם של ימי הקרב והמצור על ירושלים, ביום כ"ג באייר תש"ח (1.6.1948) נפטר דוד ונקבר בשייח'-באדר. השאיר אחריו אם ואחות במונטווידאו.

לימים הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר-הרצל בירושלים.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה ע"י דורון לייטנר, מתנדב בארגון "לתת פנים לנופלים"

ארכיון המדינההמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר