חיים קופרצין

חיים קופרצין

שם לועזי: Chaim Kopratzin
הורים: שלמה ורבקה
תאריך לידה:
מקום לידהישראל, נשר
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין חיפה (צבאי)

בן שלמה ורבקה. נולד ביום י"ב בסיוון תרצ"ו (2.6.1936) בנשר שליד חיפה. שם עברו עליו ימי-ילדותו ולאחר-מכן המשיך את לימודיו בחיפה, לשם עברו הוריו. חיים השתייך לתנועת "הנוער העובד" ולמד בבית-הספר הטכני של

חיל-האוויר. בפברואר 1954 גוייס לצה"ל ועבר קורס של מכונאי מטוסים. 

חיים מילא את תפקידו בחיל-האוויר בנאמנות ובמסירות. בזמן שירותו בצבא עבר את הבחינות המוקדמות והתכונן לבחינות-הבגרות. עם התקרב מועד-שחרורו החל לדבר על הצטרפותו לחבריו בעין-גדי, כי חיי-העיר לא היו לפי רוחו ותמיד חלם על צורת-חיים קיבוצית. מפקדיו ביקשו ממנו לחתום על שירות-קבע והוא השיב להם, כי אנשים שיתנדבו לצבא-הקבע יימצאו ואילו אנשים שירדו לעין-גדי קשה יותר למצוא.

מיד עם שחרורו ירד למקום שאליו כה נכסף, בו אמר להתנחל ולבנות את ביתו. בעין-גדי עבד כטרקטוריסט והיה אומר: "המשק על כתפינו, כי אנחנו משוחררים". ועוד: "אם אנחנו נאכזב, על מי אפשר לסמוך?" עליז היה ושמח והאווירה הייתה מלאה הלצותיו העסיסיות. התמסר לעבודה, בה ראה יצירה, ולפעולות חברותיות גם יחד. היה חבר פעיל בוועדת-הקשר. פעילותו הרבה והיעילה הורגשה בכל. ביום כ"ט בתשרי תשי"ז (4.10.1956) לאחר תשעה שבועות, יצא לחופשה ראשונה לבית הוריו בחיפה, בטנדר של סולל בונה, מחבלים תקפו את הרכב בק"מ העשירי מסדום, כל חמשת הנוסעים נהרגו.. חיים הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

מרחשון תשי"ז הוציא קיבוץ עין גדי חוברת לזכרו.

תרמו לחקר:

השלמת פיענוח סיפור חייו בוצע ע"י חוקרים, מתנדבי 'ארגון לתת פנים לנופלים'המידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

טקסט פשוט

  • No HTML tags allowed.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.
CAPTCHA

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר