ברוך שבת

ברוך שבת

שם לועזי: Shabbat Baruch
הורים: משה ורגינה
תאריך לידה: 1930
מקום לידהבולגריה
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין ירושלים הר הרצל

בן רגינה ומשה, נולד בשנת 1930 בעיר פלובדיב, בולגריה. את השכלתו קנה לו בבית-ספר עממי ואת חינוכו העברי - בתנועת "השומר הצעיר", שהצטרף אליה בנעוריו. על אף גילו הצעיר היה טכנאי-שיניים מומחה. חורבן יהדות אירופה ומאבק היישוב על חירותו השפיעו עליו, ובקוצר-רוח חיכה לשעה שיוכל לעלות לארץ ולהילחם את מלחמת שחרורה.

עם ההכרזה על הקמת מדינת ישראל, הצליח להגיע לחופי הארץ, אך רק שבועים ימי-חיים נועדו לו במולדת. שבת התגייס מיד לחטיבה 7, שזה עתה הוקמה, והשתתף במבצע "בן-נון ב'", ההתקפה השנייה על מתחם לטרון, כשעל יחידתו הוטל לתקוף את הכפר דיר איוב. בקרב זה נפל ביום כ"ב באייר תש"ח (31.5.1948).

ביום י"א באדר תש"י (28.2.1950) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר- הרצל בירושלים.

 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה ע"י מתנדב "לתת פנים לנופלים"

דורון לייטנר , מתנדב "לתת פנים לנופלים"

משה ברוך כהן - קרוב משפחההמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


משה ברוך כהן

משה ברוך כהן

31 מאי 2020, 18:30

פעלתי עם הורי וסבי לאיתור מידע לגבי דודי שבת ברוך- הקבר בהר הרצל הוא אנדרטה שסבי וסבתי ואמי יכלו להתאחד איתו ,הייתי עם הורי בפגישה בקיבוץ מעברות עם המפקד שלו:הוא סיפר שהגדוד היה במנוסה ושבת ברוך וחברו הטוב( הגיעו יחד מבולגריה) התנדבו לחפות על הגדוד באותו לילה ובבוקר שחזרו לחפש אותם לא מצאו אותם, ולא ידוע מה עלה בגורלם, אני לא מצליח לזכור את שם החבר אבל אני יודע שהסיפור הזה מוזכר באחד מסיפורי ההסטוריה של קרב לטרון, אשמח לשתף פעולה לסגירת המעגל שרדף את סבא וסבתא והורי וכמובן אותי

קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר