הילר יהודה

יהודה הילר

שם לועזי: Yehuda Hiller
הורים: אברהם ומרים
תאריך לידה: 1929
מקום לידהפולין
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין ירושלים הר הרצל

בנם-יחידם של מרים ואברהם, נולד בשנת תרפ"ט (1929) בפולין. בן שלוש היה כשעלה עם משפחתו לארץ-ישראל. המשפחה הצעירה קבעה את מקום מגוריה בשכונת התקווה התל-אביבית, בה עברו עליו נעוריו ובה היה בין המתגייסים לשורות ה"הגנה". כאשר פרצה מלחמת-העצמאות התגייס יהודה ושירת בחטיבת "גבעתי". כבן יחיד, יהודה לא היה אמור, על פי החוק, לשרת בתפקיד קרבי אלא ביחידה עורפית. אולם שחרורו התעכב והתארך ובינתיים הוא נשלח עם יחידתו הלוחמת - גדוד של חטיבת "גבעתי" - להשתתף בקרבות מבצע "מוות לפולש". מבצע זה, שנערך בליל 17-18 ביולי ערב ההפוגה השנייה, נועד לפרוץ דרך לנגב. כוחותינו תקפו יעדים שונים בגיזרה, ועל פלוגתו הוטל לתקוף את משלט 113. הפלוגה הגיעה לגדרות המשלט, אך נתקלה באש חזקה מהאויב שבמשלט זה וממשלט נוסף שמדרום לו. לנוכח האש הכבדה והנפגעים נאלצה הפלוגה לסגת כשהיא נושאת את נפגעיה למחנה ג'וליס. החלל היחידי שלא ניתן היה להוציאו מן השטח היה יהודה, שנפל ביום י"א בתמוז תש"ח (18.7.1948) ומקום קבורתו לא נודע עד היום. הוריו, שהבשורה היתה קשה מדי עבורם, לא האמינו שבנם-יחידם לא ישוב ובמשך שנים האמינו כי נפל בשבי והוא עתיד להופיע באחד הימים.

ביום ז' באדר תשי"ח (27.2.1958) הוקמה מצבה לזכרו בחלקת הנעדרים בבית-הקברות הצבאי בהר-הרצל בירושלים.

כעבור שנים רבות תרמו הוריו ספר תורה לזכרו לבית-הכנסת בנווה צה"ל.

החלל הינו מקל''ן- חלל שמקום קבורתו לא נודע.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה ע"י דורון לייטנר, מתנדב , "לתת פנים לנופלים"

תמונתו אותרה באתר ארגון ההגנההמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר