משה (וילי) זיידל

משה (וילי) זיידל

שם לועזי: Moshe (Willy) Zeidel
הורים: יוסף ואנה
תאריך לידה: 1912
מקום לידהאוסטריה
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין קיבוץ חולדה (אזרחי)

בן אנה ויוסף. נולד בשנת 1912 בעיר אינסברוק שבאוסטריה. היה בן יחיד להורים אמידים, אבל התייתם מאביו כשהיה בן שנה ואומץ על ידי דודו, אדולף נוימן. הוא סיים באינסברוק את בית הספר היסודי והמשיך לימודיו בבית הספר התיכון ובאקדמיה למסחר שבעיר. בפגרות הלימודים ערך טיולים ברחבי אוסטריה, עסק בסקי ובטיפוס-הרים וגם הקדיש הרבה מעתותיו לקריאה והאזנה למוסיקה. לאחר סיום לימודיו עבד במפעל המשפחתי, בית-חרושת למשקאות חריפים, וגם התמסר לספורט באגודת "הכוח". היה ידוע כחברותי מאוד ומקובל על חבריו. עם גבור האנטישמיות באוסטריה יצא וילי, בחודש מארס 1938, לווינה ועלה על האניה "ארטימיסיה" שהעבירה מעפילים דרך רומניה לארץ-ישראל. מסע הסבל של האניה נמשך כשישה חודשים וחבריו למסע הרבו לספר על וילי שהיה בין הנחלצים לתמוך בחלשים ולעודד את רוחם של המתקשים לעמוד בקשיי המסע הארוך. וילי הגיע לארץ בפברואר 1939 והצטרף לקיבוץ חולדה. בקיבוץ היה נוהג משאית שהובילה תוצרת חקלאית לתל אביב. באחת מנסיעותיו אלה, בכ"ד באב תרצ"ט (9.8.1939), עלתה המשאית על מוקש בדרך בין עקרון לחולדה. וילי נפצע קשה ונפטר אחרי כמה שעות. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקיבוץ חולדה.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה ע"י דורון לייטנר , מתנדב, ארגון "לתת פנים לנופלים"

אתר קיבוץ חולדההמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר