יעקב זמיר

יעקב זמיר

שם לועזי: Zamir Yaakov
הורים: אלתר ושפרה
תאריך לידה: 1908
מקום לידהפולין
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין קיבוץ יגור בית עלמין ישן (אזרחי)

בן שפרה ואלתר. נולד בשנת תרס"ח (1908) בעיר בריאנסק שליד ביאליסטוק בפולין. בהיותו כבן 22 עלה לארץ-ישראל והצטרף לקיבוץ יגור שליד חיפה. הוא היה חבר "הגנה" פעיל בקיבוץ וזכור לחבריו מן הימים ההם כצעיר נעים-סבר וחרוץ בעבודתו. בשעות הערב של י"ט בניסן תרצ"א (6.4.1931), חזרה מן העבודה מכיוון בית החרושת "נשר" חבורת צעירים וצעירות מיגור. סמוך לקיבוץ ארבה להם קבוצת ערבים ופתחה עליהם באש. שלושה חברים נפלו בהיתקלות זו, ביניהם יעקב. הוא הובא למנוחות בבית העלמין ביגור ונטמן בקבר אחים עם שני החברים שנפלו עמו. בן עשרים ושלוש היה במותו. ההלוויה היתה רבת משתתפים, ובין הדוברים בה היה דוד בן-גוריון שאמר בין השאר: "אין שילומים לחיים צעירים, אין כופר לנפש. אנו מעטים עדיין. רכשנו לנו את הזכות לחיות בארץ הזאת בשלום ובעבודה. את הזכות הזאת יד המרצחים לא תיקח מאתנו".

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה ע"י דורון לייטנר, מתנדב בארגון "לתת פנים לנופלים"

אתר פני יגורהמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר