הוגו מישונסקי

הוגו מישונסקי

מספר אישיPAL/ 10866
שם לועזי: Hugo Mieciunski
הורים: דוד וג'ני
תאריך לידה:
מקום לידהגרמניה
תאריך נפילה
מקום קבורהמקום קבורתו לא נודע

הוגו, בן דוד וג'ני מישונסקי, נולד ביום ח' באלול תרס"ג (31.8.1903) בעיר מסינגוורק (כיום – אברסוואלדה), גרמניה. אח צעיר ל-אלזה ול-ווילי. אימו נפטרה כשהיה בן 12.

בשנת 1929 נשא לאישה את בטי (לבית רוזנטל) ונולדה לו בת אינגה-חמדה. עם לידתה נפטרה אשתו .ב-1 בנובמבר 1933 עלה הוגו ארצה באוניה "תל אביב", עם בתו בת הארבע. הוא חי בפתח תקוה ועסק ברוכלות.

במלחמת העולם השנייה התגייס הוגו לצבא הבריטי והוצב לפלוגה 602 של חיל החפרים. הוא שירת במצרים ובמדבר המערבי: במרסא מטרוך, בסולום ובטוברוק. במרץ 1941 נשלח ליוון עם החיל שנועד לעצור את פלישת הגרמנים לארץ זו. כעבור כחודש ימים נכנע החיל ומרבית אנשיו נפלו בשבי, הוגו ביניהם. הוא שהה בשבי הגרמני כארבע שנים, ובראשית שנת 1945 הוצעד ב"מצעד מוות" של השבויים אל פנים גרמניה. בגלל תלאות המסע חלה בדיזנטריה וביום ט' בניסן תש"ה (23.3.1945( נפטר מחוליו. בן 42 בנופלו.

מקום קבורתו של הוגו לא נודע. שמו מופיע ברשימת החללים של חיל המשלוח הבריטי בבית הקברות הצבאי פאלרון באתונה, וכלול ברשימת החללים שמקום קבורתם לא נודע בבית הקברות הצבאי בהר הרצל.

הוגו הניח אחריו בארץ את בתו חמדה, ואת אחיו ווילי אשר שרד את השואה באירופה. אין מידע לגבי אביו. אחותו אלזה גורשה מגרמניה לפולין ב-1940 ועקבותיה אבדו.

פרטי חייו וקורותיו של הוגו מישונסקי, מופיעים באופן חלקי באתר יזכור של משרד הביטחון.

סיפור חייו הושלם בשנת 2018, בעקבות  חקר של מתנדבי "לתת פנים לנופלים".

תרמו לחקר:

יורם יגאל, חוקר ומתנדב "לתת פנים לנופלים".

חמדה קרסנר, בתו.

הארכיון הציוני המרכזי

MyHeritage

תמונתו מאתר יזכור, משרד הבטחוןהמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

טקסט פשוט

  • No HTML tags allowed.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.
CAPTCHA

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר