מזרחי בנימין

בנימין מזרחי

שם לועזי: Binyamin Mizrachi
הורים: יוסף וחסיבה חפציבה
תאריך לידה: 1922
מקום לידהירושלים, ישראל
תאריך נפילה
מקום קבורהבית העלמין נחלת יצחק (אזרחי)
אזור: 15 שורה: 12 קבר: 15

בנימין מזרחי, בן יוסף וחסיבה-חפציבה, נולד בשנת תרפ"ב (1922) בתל אביב, בן בכור להוריו ילידי הארץ. לאביו היו אלה נישואים שניים.

המשפחה התגוררה בשכונת נווה צדק בתל אביב. בגיל צעיר התייתם בנימין מאביו, ובשל מצבה הכלכלי הקשה של משפחתו – נאלץ להפסיק את לימודיו ולעבוד במכירת העיתון "דבר". בילדותו הצטרף לתנועת "מכבי" כחבר מסור, שם גובשה הכרתו הלאומית והחברתית ושם בלטו תכונותיו: סוער, צוחק, עליז, מלא חיים ואוהב לרקוד.

בגיל 17, לאחר פרוץ מלחמת העולם השניה ב-1939, היה בנימין מראשוני המתגייסים ל'באפס" (Buffs): פלוגות מתנדבים עבריות בחיל הרגלים של הצבא הבריטי. הוא עשה זאת ללא שיתוף המשפחה בהחלטתו, ורק כשבועיים לאחר הגיוס חזר הביתה לבוש מדים.

בנימין הוכשר בטירונות בצריפין, והוצב כשומר בבסיס נשק ותחמושת סמוך לצומת חולדה. בינואר 1941, במהלך שירותו הצבאי, הוא שיחק כשוער של נבחרת א"י במשחקה נגד  נבחרת הצבא הבריטי במזרח התיכון. בנימין גם היה אחד מטובי הצלפים בפלוגת "מכבי".

ב-כ"ב תשרי תש"ד (21 באוקטובר 1943) נסע בנימין עם חיילים נוספים לאימון קליעה במטווח אימונים. בדרכם אירעה תאונת דרכים; הוא ועוד שלושה נוסעים ניספו. בנימין מזרחי, בן 21 במותו, הובא למנוחות בבית העלמין בנחלת יצחק. הותיר אחריו אם, אח ואחות צעירים ממנו, וכן חברה עימה קיים קשר אמיץ. בהספדים עליו נכתב, בין השאר: "הוא היה אדם פשוט במיטב המובן של המילה."

פרטי חייו של בנימין מזרחי וקורותיו, מופיעים באופן חלקי, באתר יזכור של משרד הביטחון

סיפורו נחקר והושלם בשנת 2017, על ידי מתנדבי "לתת פנים לנופלים"

תרמו לחקר:

דורית פרי, חוקרת "לתת פנים לנופלים"

סימה לבית מזרחי, אחותו של בנימין

אביחי אברהם, מתנדב "לתת פנים לנופלים"

עיתונות יהודית היסטורית

הסיפריה הלאומית שם אותרה גם תמונתו

חברא קדישא תל אביב

MyHeritageהמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר