יוסף-גיאורג קליין

חסר:

תמונה, שם אב, שנת לידה, שנת עליה

הורים: לאה
שנת לידהחסר
מקום לידההונגריה
שנת עליהחסר
שיוך צבאיחיל החפרים
מועד נפילהפברואר 1941
אירוע נפילההפצצה של גרמנים
מקום נפילהלוב
מקום קבורהלוב - טוברוק (בריטי)
שם לועזיYossef Georg Klein

כל הפרטים על מהלך החקירה - מגיבים, משתתפים וסטטוס :

shadow image
תמר ליפשיץ

9 ספטמבר 2020, 13:32

יוסף קליין מתואר בספר חמש שנים" מאת בנקובר ע' 84 - "על פלוגה 3 שהיתה כל הזמן בסולום-טוברוק עברו ימים קשים. הם עמדו להפליג באניה שהיתה מלאה תמושת, אולם אנית בנזין... אחד הבחורים הרגיש בחיל אוסטרלי שנאבק ללא תקווה בין גלי אש ומים וקפץ אליו והצילו... מעשה גבורה זה של חיל יהודי ארצישראלי עשה לו כנפיים..."

תגובות >>

shadow image
תמר ליפשיץ

9 ספטמבר 2020, 13:33

וגם סמוך לשעה ארבע הופיעה עוד אניה במי המפרץ. הסתכלנו בה במבט הקלה. אניה נושאת בנזין. אניות כאלה המצוידות במשאבות היו מתקבלות אצלנו בסבר פנים יפות ביותר, כי הן לא נזקקו לעובדים ושאבו את תכנן בכוח משאבות חשמליות"...
לרוע המזל, ואני מקצרת את הציטוט מהספר, שכן הוא ארוך מאוד, עלתה האניה הזו על מוקש והתפוצצה ועלתה באש. הנפט הבוער כיסה את המפרץ והים החל לעלות בלהבות ואז התחוור לכולם איזה אסון עומד לקרות. האניה הנשרפת נסחפת היישר לאנית התחמושת אותה פרקו החפרים בנמל. התחילה פאניקה. כל האניות שהיו בקרבת מקום הסתלקו בבהלה. ויצאה פקודה לפנות את כל העיר. (טוברוק).
"אנו שעבדנו על החוף ראינו במחזה האיום: ים בוער שבין הלהבות שוחים אנשים צווחים מכאב. האש אוחזת בשערם, בפניהם והם שוחים לעומת החוף... ולשמע קריאותיהם הנואשות קפא הדם בעורקים... ואז זינק מישהו מהחוף לתוך המים. כאשר הופיע שניות מספר אחר כן, הכירו בו הכל שחיין מובהק. אחדים ידעוהו בשמו - יוסף קליין. חפר. מעפיל מהונגריה..." וכאן אני מקצרת ומספרת לכם כי יוסף בגבורתו הציל חיל אחוז אש והביאו לחוף ומיד קפץ צלל לסייע להציל עוד חיל. אבל הפעם לא צלחה דרכו והוא טבע. את גופתו משו מהים והוא נקבר בבית הקברות בטוברוק. "יוסף גיאורג קליין מת מתוך הקרבה עצמית למען הציל את חיי חבריו. טוברוק 12/2/1941".

תגובות >>

shadow image
דורית פרי

13 ספטמבר 2020, 22:39

תודה תמר , כל כך עצוב... מכמיר לב. הלוואי שנמצא ותימצא תמונתו. דורית פרי

תגובות >>

הוסיפו תגובה

קובץ אחר
תמונה

טקסט פשוט

  • No HTML tags allowed.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.
CAPTCHA

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר