אברהם דב זינגר

אברהם דב זינגר

שם לועזי: Singer Avraham-Dov
הורים: אליעזר לזר ומרים מרגרט
תאריך לידה:
מקום לידההונגריה, בודפסט
מקום קבורהבית העלמין נחלת יצחק (אזרחי)

בן מרים (מרגרט) ואלעזר (לזר), נולד בשנת תרפ"ב (12.5.1922) בבודפשט, הונגריה. נצר למשפחת רבנים מפורסמת. אברהם, שהיה בן יחיד להוריו, גדל בבית ציוני. עוד בטרם החל לימודיו בבית-ספר יסודי, לימדה אותו אמו עברית. בבית הוריו למד מספר שפות נוספות: גרמנית, לטינית, יוונית, צרפתית. בהיותו בן 19, בפברואר 1941, החליט אברהם לעלות בגפו לארץ-ישראל והתיישב בירושלים שם החל ללמוד בלשנות שמית באוניברסיטה העברית. בהיותו סטודנט הצטרף לברית "יבנה", ארגון סטודנטים דתיים. בתור נושא לעבודת הדוקטורט שלו בחר בדקדוק אוגרי. היה בעל פרס ורבורג במדעי היהדות. בשנת 1946 נשא לאישה את הינדה.
אברהם הצטרף ל"הגנה" והיה חבר בשורותיה. ביום 27.12.1947, כשיצא מעמדת ה"הגנה" בשכונת קטמון בירושלים, נדקר על-ידי ערבים ולמחרת, ביום ט"ו בטבת תש"ח (28.12.1947), נפטר מפצעיו. הובא למנוחת-עולמים בבית- הקברות האזרחי בנחלת יצחק.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

תרמו לחקר:

תמונתו אותרה , ומסמכים נוספים אותרו  ע"י מתנדבי "לתת פנים לנופלים"

דורון לייטנר, מאתר תמונתו, מתנדב "לתת פנים לנופלים"

לאה קופפרמן , חוקרת, מתנדבת "לתת פנים לנופלים"

רונן-אברהם לובושיץ - קרוב משפחההמידע המופיע באתר, מבוסס על חקר שנערך על ידי מתנדבי 'לתת פנים לנופלים', נשמח להוסיף כל בדל מידע, מסמך או תמונה אשר יכולים להרחיב את סיפור חייו וקורות משפחתו.
ניתן להוסיף תגובה כאן.


שפרה כפיר

אביה פרנקל

4 מאי 2022, 11:42

שלום וברכה
שמי אביה פרנקל, אשורולוגית. כשכתבתי את עבודת הMA שלי לפני כמה שנים קראתי כמה מאמרים שכתב דודך אברהם דב הי"ד וזכור לי שהתפעלתי מהמאמרים אבל לא הבנתי למה אינני מכירה את השם של דודך כחוקר חשוב, כיוון שמתוך המאמרים נראה היה שמדובר בחוקר מעמיק מאוד. כשחיפשתי באינטרנט את השם של דודך הבנתי מדוע אינני מכירה אותו כחוקר בעל שם. כאשורולוגית וכמקראיסטית הצטערתי מאוד גם על האובדן של הבנה מעמיקה כל כך של התנ"ך שהייתה יכולה להתפתח בזכות אברהם דב זינגר אם היה נשאר בחיים.

קובץ אחר
תמונה

Restricted HTML

  • תגיות HTML מותרות: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • כתובות URL וכתובות דואר אלקטרוני יומרו לקישורים באופן אוטומטי.

Unknown popup block

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים

לפני שעקבותיהם יעלמו

לסיוע בחקר

עזרו לנו לאתר תמונתם החסרה וסיפור חייהם של חיילים עלומים לפני שעקבותיהם

יעלמו

לסיוע בחקר